Záhradníctvo Kanaán

Postárame sa aj o Vašu záhradu.

Kontakty

Otváracie hodiny

Pondelok 08:00 18:00
Utorok 08:00 18:00
Streda 08:00 18:00
Štvrtok 08:00 18:00
Piatok 08:00 18:00
Sobota 08:00 18:00
Nedeľa 08:00 18:00

Kompletné záhradné a kamenárske služby v Záhradnom centre Kannán Sliač, predaj, služby, poradenstvo.


Každý z nás dostal od Boha talent,ktorý čaká na svoje naplnenie. My sme ten svoj objavili. Prvou povinnosťou Adama bolo starať sa o záhradu Eden. My v tom pokračujeme :-)

Ponúkame komplexné riešenie Vašej záhrady,ktoré zahŕňa návrh,realizáciu a údržbu.

Návrh:
1.Zhodnotenie miesta-tienisté a slnečné časti záhrady,poiadavky zákazníka.
2.Vymeranie-hrubý náčrt, IS+existujúce objekty 3.Plán v mierke-presná poloha a rozmery všetkých objektov,prvkov a rastlín.

Realizácia:
1.Modelácia terénu-strojové vyhĺbenie jazierka,bazéna,tvorba kaskád a vyvýšenín.
2.Výsadba-trvaliek,letničiek,kríkov,malých aj vzrastlých ovocných a okrasných stromov.
3.Stavba skalky,vyvýšených záhonov a suchých múrikov.
4.Výsev trávnika a pokládka trávnikových kobercov.
5.Chodníky,terasy,obklady a dlažby z prírodného kameňa.
6.Závlahové systémy,jazierka,fontánky,potôčiky.


Údržba:
1.Strihanie živých plotov a kríkov.
2.Hnojenie a ochrana rastlín.
3.Odburiňovanie záhonov a dlažieb (chemické a mechanické).
4.Výmena a dopĺňanie mulčovacej kôry a štrkov.
5.Kosenie trávnika,vertikutácia (strojové prevzdušnenie),hnojenie,pieskovanie,dosievanie a postrek selektívnym
herbicídom proti burine a machom.

 

Kameň v záhrade vieme využiť na mnoho spôsobov.

ŚLAPÁKY - používame ak chceme prepojiť terasu so záhradou a nepotrebujeme vyložiť plynulý chodník. Rozmiestnime ich na šírku kroku, a vyberáme kamenné platne väčšej plochy. Cena pokládky je 2 euro/ks.


CHODNÍKY A TERASY - kameň ukladáme rovnejšou plochou nahor, aby sme dosiahli pochôdznu plochu. Lôžko môže byť štrkové, alebo betónové. Začíname väčšími platňami a medzery vypľňame menšími, ktoré otesáme podľa potreby.

Pri pokládke do štrku špárujeme jemnejším štrkom a pri pokládke do betónu maltou na druhý deň. Cena práce za m2 je 15 euro.


OBKLADY A DLAŽBY - Na obklad používame kameň hrúbky 1-3cm,na dlažbu 4-8 cm,podľa miery zaťaženia.Pri dlažbe využívanej len na chodenie ukladáme kameň do zhutneného lôžka.

Pri dlažbe pre autá pripravíme podklad ako pri zámkovej dlažbe,t.j.15cm makadam,8cm štrk 8/16 a 5cm štrkové lôžko 4/8,alebo 0/4,do ktorého kameň kladieme.

Cena práce-obklad:25 euro/m2 pri väčšej súvislej ploche,30 euro/m2 pri stlpikoch,schodoch a pod.


SUCHÉ MÚRIKY - Kameň ukladáme na plocho na seba,peknou hranou do pohľadovej strany.Do jednotlivých radov vyberáme kameň približne rovnakej hrúbky.Suchý múrik na spevnenie svahu ukladáme v 30 stupňovom uhle naklonemnom do svahu a prihŕňame zo zadnej strany zemou.

Maximálna výška sa doporučuje 50 cm,pri vyšších múrikoch je nutné murovnie do malty.Cena práce je 25 euro/m2 pohľadovej plochy.rezentáciu Vášho mesta alebo obce.

Blogy

Orez ovocných stromov

post img

  Cieľ rezu Rez musí byť vykonaný odborne, pretože chyby urobené pri reze možno len ťažko odstrániť a naprávajú sa niekoľko rokov. -výchovný (tvarovací) -udržiavací (regulujú rodivosť, rez na rodivosť) -omladzovací (obnovovací) podľa času realizácie rozoznávame rez: -zimný (počas vegetačného pokoju - prípadne predjarný) -letný (v čase vegetácie) Presvetlovanie ko...

Pavel Víglaský , 15:13 02.02.2018 Čítať viac

Rez viniča

post img

  Ako prvý úkon v záhrade na začiatku sezóny, je rez viniča. Tento úkon je najdôležitejším zásahom počas roka. Udržiava sa ním rovnováha medzi rastom a rodivosťou a dosahuje sa ním kvalitnejšia úroda a zároveň sa tvaruje ker. Ker by sa mal zaťažiť asi štyrmi až desiatimi púčikmi na štvorcový meter plochy. Samozrejme počet púčikov závisí od konkrétnej odrody. Najv...

Pavel Víglaský , 15:18 02.02.2018 Čítať viac

6 krokov ako oživiť trávnik po zime.

post img

  1. Vyhrabeme ho - lístie,vetvičky stromov,odumreté časti porastu a miesta napadnuté hubami vyhrabeme oceľovými hrabľami. Ako sme trávnik na jeseň zazimovali,tak sa na jar prebudí...spod snehovej prikrývky vykukne všetko,čo sme na jeseň zanedbali.   2. Prevzdušníme ho - v hustom trávniku vzniká plsť z odumrtých stebiel trávy,ktorá bráni prísunu vzduchu.Na malých ploch...

Pavel Víglaský , 15:29 02.02.2018 Čítať viac

Jarná výsadba ovocných stromov

post img

    Výsadba kontajnerových stromov.  Môžeme ich sadiť v každom ročnom období okrem zimy. Sú drahšie, ale majú takmer stopercentnú ujateľnosť. Výsadba voľnokoreňových stromov Vysádzame ich len v období vegetačného pokoja, kedy rastlina nerastie. Čiže na jar a na jeseň. Vyberáme ich z pôdy po opadaní listov okolo 15. októbra.   Vysádzanie ovocn&yacut...

Pavel Víglaský , 14:37 06.03.2018 Čítať viac
Pomôžeme vám ?

Napíšte nám

Odoslať správu

Partner

Copyright (c) 2013 Copyright Holder All Rights Reserved.